Do przygotowania plików możesz użyć dowolnego programu graficznego np. Gimp, Canva lub Adobe Photoshop.  Załączony plik powinien spełniać następujące wymagania: 

  • Zapisany w przestrzeni kolorystycznej CMYK z rozszerzeniem .jpg, .pdf lub .tiff. Wszystkie warstwy i teksty w pliku powinny być spłaszczone z tłem.  
  • Przygotowany w rozdzielczości minimum 200 DPI dla produktów większych niż 66 cm (długości dowolnej krawędzi), lub minimum 250 DPI dla produktów mniejszych niż 60 cm. Jeśli masz wątpliwości, czy przesłany przez Ciebie plik będzie spełniał to wymaganie sprawdź w jakiej jest rozdzielczości (w pixelach) a później skorzystaj z konwertera online (na przykład tutaj https://www.pixelconverter.com/pl/przelicznik-pikseli-na-centymetry/ ) podając docelowe DPI (200 lub 300 zależnie od rozmiaru produktu).
  • Musi mieć rozmiar docelowy (tj. rozmiar wybranego produktu w milimetrach) powiększony o minimum 5 mm z każdej strony. Jest to spad, czyli obszar, który zostanie obcięty z projektu w procesie produkcji, pamiętaj więc, że nie mogą się tam znajdować żadne istotne elementy. Dodatkowo wszystkie elementy ważne dla projektu (np. pola czy teksty) powinny zawierać się w obszarze bezpiecznym, który zawsze jest o 10 mm mniejszy niż wymiar docelowy produktu. 

Przykład reprezentatywny: Plik do druku maty do gier karcianych w rozmiarze 61x35,5 cm przygotowany zgodnie z wytycznymi, powinien mieć rozmiar 620x365 mm, co przy rozdzielczości 250 DPI przekłąda się na wymiary 6102 pixele na 3593 pixele. Dodatkowo wszystkie elementy ważne dla projektu, które nie mogą zostać ścięte ani znaleźć się zbyt blisko krawędzi powinny mieścić się w obrzarze 600x345 mm (czyli 5906x3396 pixeli). 

Po złożeniu zamówienia przesłany plik przejdzie u nas wstępną weryfikację graficzną. Jeśli będzie zgodny z wymaganiami i dopasowany do druku zamówienie zostanie skierowane do realizacji. Jeśli jednak plik będzie nieprawidłowy otrzymasz od nas informację co należy poprawić. Możesz zrobić to samodzielnie, lub zlecić nam wykonanie poprawek graficznych i przygotowanie projektu do druku - w takim przypadku koszt to 50 zł za godzinę pracy grafika. 

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy?